Co symbolizuje obrączka?

Dlaczego to właśnie obrączka jest symbolem miłości do końca życia? Kształt okręgu oznacza nieskończoność i wieczność. Krążek z jednolitego stopu, bez łączenia odgraniczającego początek i koniec, wyraża jedność, jaką od chwili ślubu stają się małżonkowie.

Wsunięcie obrączek na palce jest kulminacyjnym momentem ceremonii ślubu. O rozpoczęciu wspólnej drogi świadczy teraz już nie tylko publiczna przysięga, ale i widoczny dla wszystkich znak.

Co poza klasyczną obrączką?

Obrączka to symbol, ale także biżuteria, która na zawsze będzie ozdabiać wasze dłonie. Nawet drobny detal nada obrączkom indywidualnego charakteru. A czy wasz związek nie zasługuje na wyjątkowe ukoronowanie?

Rozpocznijcie od zabawy kształtem: obrączka może być płaska i szeroka lub z wyprofilowanymi krawędziami. Przez środek może przebiegać frez lub matowa powłoka, a na damskiej obrączce zamigotać brylant. Czy materiał musi Was ograniczać? Bynajmniej. Niezwykle efektowne jest także łączenie złota żółtego z białym lub ze srebrem. Miłośnicy kruszcu w chłodnej barwie nie zawiodą się ilością wariantów.

Na której dłoni nosić obrączkę?

Tradycyjnie w naszym kraju zakłada się obrączkę na palec serdeczny prawej dłoni, a po obrączce na lewej ręce można rozpoznać wdowców. Jednak małżeństwa wielu narodowości noszą obrączki właśnie po tej stronie.

Co wygrawerować na obrączce?

Jedyny ograniczeniem dla Waszych pomysłów jest długość tekstu. Data i imiona czy krótkie sentencje do około 40 znaków nie powinny stanowić problemu i najczęściej zmieszczą się na obręczy. Jeśli chcecie wygrawerować dłuższe zdanie, dobrym rozwiązaniem jest podzielenie go na dwie obrączki.