przewodnik:
Pierścionki

Biżuteria idealna

Czy zastanawiasz się, jaki pierścionek najlepiej wyrazi Ciebie lub bliską Ci osobę? Niech nic nie ogranicza Twojej wyobraźni. Ta wyjątkowa biżuteria może przybrać naprawdę zachwycającą formę.

Klasyczna obręcz z brylantową koroną jest punktem wyjścia dla bogactwa wzorów i połączeń. Wybierz między harmonią a asymetrią, zdecydowaną linią a delikatnością. Zaufaj swojemu wyczuciu smaku. Gdy znajdziesz idealny wzór, na zawsze pozostanie w Twojej pamięci.

 

Czym charakteryzują się poszczególne kamienie?

Diament to najtrwalszy materiał, jaki występuje w naturze. Wyobraź sobie zatem, jakiej precyzji wymaga oszlifowanie go w doskonały kształt brylantu – czyli w kamień o co najmniej 57 fasetach. To właśnie mistrzowskie wykonanie wydobywa z brylantu blask. Jego klasyczny kształt i biała barwa czynią z tego kamienia ikonę szlachetności.

Jeśli szukasz inspirujących barw, zaskoczą Cię oszlifowane diamenty w kolorze czarnym lub koniakowym. Prawdziwy zachwyt z pewnością wzbudzisz rubinem – jednym z  najbardziej unikatowych kamieni na Ziemi. Jego elektryzująca czerwień podkreśla charakter właścicielki. Kamieniem kobiety tajemniczej jest szmaragd, którego zielona, głęboka barwa przyciąga spojrzenia.  Błękitny szafir jest symbolem niewinności, równocześnie dodaje biżuterii klasy i elegancji.

 

Co wpływa na wartość pierścionka?

O wartości biżuterii decyduje ilość metalu szlachetnego w stopie, z jakiego jest wykonana. Stopy złota próby 960 i srebra 925 zawierają maksymalną ilość kruszcu.  Drugą miarą są karaty i również wyrażają jakość stopu (1 karat jest równy ⅟24 zawartości złota). Wartość kamienia zależy od jego rodzaju, wagi, czystości i szlifu. 

Jak dbać o pierścionek?

Chroń biżuterię przed uszkodzeniem zarówno mechanicznym, jak chemicznym. Pamiętaj, by ściągać pierścionek przy pracach domowych. Nieużywaną biżuterię trzymaj w pudełeczku, ograniczając dostęp powietrza. Do czyszczenia używaj tylko specjalistycznych środków.