Jaka biżuteria nie uczula?

Jeśli należysz do kobiet reagujących alergicznie na różnego typu kolczyki, z pewnością wiesz, jak uciążliwy jest to problem. Najczęściej uczulenie wywołuje biżuteria sztuczna. Kolczyki z metalowymi elementami powodują duże podrażnienie, a głównym winowajcą jest użyty w nich nikiel.

Dużo bezpieczniejsze są kolczyki ze srebra oraz złota. Te metale szlachetne nie są silnymi alergenami. Jeśli w przeszłości miałaś problem z tymi kruszcami, być może uczulał Cię któryś ze składników stopu lub inna substancja użyta do produkcji biżuterii. Dlatego najpewniejsze są kolczyki ze złota wysokiej próby.

A może perły?

Nigdzie perły nie prezentują się piękniej niż na płatkach uszu. Ta wyrafinowana i niezwykle ekskluzywna biżuteria jest cudem natury. Proces tworzenia się perły w małży trwa kilka lat.

Perły zachwycają subtelną grą barw od śnieżnej bieli przez łososiowy róż po błękit. Dodają kobiecie delikatności i powabu. Doskonale komponują się z żółtym i białym złotem, które tworzy dyskretną oprawę perły. Jedno jest pewne: perły nigdy nie wyjdą z mody i są biżuterią na całe życie.

Jakie kolczyki dla dziewczynek?

Wiele mam marzy, by ich córeczki od najmłodszych lat mogły nosić biżuterię podarowaną im na chrzciny lub urodziny. Wybierając biżuterię dla dziecka, należy pamiętać o tym, by kolczyki były drobne i lekkie. Zapięcie typu angielskiego powinno zminimalizować szanse zgubienia kolczyka.

Jak oznaczana jest czystość kamienia?

Do oznaczenia jakości kamieni, którymi inkrustowane są kolczyki i inna biżuteria, wykorzystuje się następującą skalę: IF – kamienie czyste wewnętrznie; VVS – bardzo, bardzo małe skazy; VS – bardzo małe znamiona; SI – małe inkluzje dostrzegalne pod lupą; I1-I3 – widoczne skazy.